TurkCoder.TK
» Yangın Dedektörleri
+90 552 020 25 50

Sosyal Medyada Biz}

Yangın Dedektörleri

Barındığımız içinde olağanüstü keşifler için geliştirilen Yangın dedektörü, yerlerden biridir. Neden biryangın dedektörü maliyet, çok az olarak özetlenebilir seri üretime bağlıdır. Ancak, bu ucuz ürünler her yıl çok sayıda hayat kurtarmak için. Yangın dedektörü, bağımsız modelin iki ana bölümden oluşmaktadır. İlki, duman sensörü duman ve ortam sıcaklığında ev ikinci bölümünde duyarlıdır.

Elbette, bir yangın algılama ne kadar güvenilir olduğu en önemli özelliğidir. Bu dedektör içinde güvenilirlik ölçüsüdür, güvenilir, erken teşhis ve yeteneği ateş belirtileri farklı çevre koşullarında çalışmak. Örneğin, bir yangın dedektörü (kirlilik olabilir), bir sinyal oldu farklı söyleyebilirim duman tıkanmış veya bloke tanımak için iyi bir sebep için tasarlanmıştır. Veya yangın dedektörü modellerin bazıları, yangın karbon monoksit düzeyi nedeniyle sırasında ortaya çıkan CO sensörü ölçmek mümkün olabilir.

Teknoloji geliştirme ve çeşitlilik yangın dedektörü yapısı artık cihazın tek bir tip olarak algılandı. yangın dedektörleri farklı türde görülür gibi duman dedektörü, ısı artış hızı dedektörü, ışın dedektörü, alev dedektörü iyonize Sabit sıcaklık dedektörleri, optik duman dedektörü,. Yukarıdaki birlikte Gelişmiş modellerde dedektör farklı özellikleri bir arada bulmak mümkün olabilir.

Hangi daha etkili olacaktır dedektör tipi, kullanım alanına göre değişir. Bir yangın dedektörü duman dedektörü hızlı uyarı verecektir önce ilk tütme olacak yanmış bir yangın başladı karton, gibi bazı yangınlar. İyonize olmayan duman dedektörleri daha az yanlış alarm verme olasılığı daha yüksektir. Ateşten bir fark olup olmadığını İyonize dedektörleri tip hava “koklama” göstergesi. Ancak, yangın dedektörü olarak ev ve küçük işletmeler iyonize olmayan için, optik algılayıcılar tercih edilmelidir. Iyonizasyon dedektörü gibi burun çalışan olarak, bir optik dedektörü “göz” an o duman gördü ve mantık çalışmaları anlatıyor. Alev, ama adını cihazları tespit duman dedektörleri ile yakar onlar özel durumlarda kullanılmaz.

Yangın dedektörü daha fazla duman dedektörleri olarak tercih edilmektedir. Ancak, nemli, tozlu, duman dedektörleri tercih edilmemeli (mevcut işyerleri, fabrikalar, vb özellikle) durum, ya da gaz, buhar veya dumanlı ortamlarda bağlı.

Burada, bahsedilse de basit yapısının özellikleri olsa da, bugün iyi bir akıllı yangın dedektörü, tarihsel bellek, elektronik adreslenebilir, mikroişlemci kontrollü bir cihazdır. Kablosuz dedektörler giderek yaygın da vardır.

Amacıyla söz konusu yere emin evin sağ köşesinde yangın dedektörleri kullanımı en iyi sonucu elde etmek için yapmak. Mutfak, yatak odası ve evin dış kısımları bir öncelik olarak dikkate yerlerdir. Sen uyurken veya yangın dedektörü hayat kurtarıcı olacaktır zaman ocaktan bir yangın başlatmak mutfakta değil mi. Buna ek olarak, şömine veya soba veya buhar banyosu yakın duman dedektörü monte etmeyiniz mutfak köşelerinden buhara maruz olacak. Bu tür yerleşimler yanlış bir yanlış alarm yola muhtemeldir genellikle.

Başka bir nokta pilli duman dedektörü, piller sık sık kontrol etmek gerekliliği ne olduğunu kullanıyorsanız göz ardı edilecektir. Ve yangın dedektörü sadece yangın haber verdiğini hatırlıyorum. Soğukkanlı yangın sırasında tedavi olun, yaşam güvenliği ve mücadele süreci öncesinde ilk düşünülmelidir da gizlice tedavi edilebilir.

27 Şubat 2018
594 kez görüntülendi
Call Now Button
%d blogcu bunu beğendi: