TurkCoder.TK
» AHD Analog HD Kamera Nedir
+90 552 020 25 50

Sosyal Medyada Biz}

AHD Analog HD Kamera Nedir

AHD Analog HD Kamera Nedir?

AHD kamera, analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir teknolojidir. 2014 yılı sonlarında duyurulan AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin,  AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır.  AHD kamera teknolojisi geleneksel analog güvenlik sistemleri ile aynı altyapıyı kullanmakta olup HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından ötürü müşterilerin tercih sebepleri arasındadır.

AHD kamera sisteminin stabil çalışmasının yanı sıra diğer bir avantajı da, mevcut CCTV analog kamera sisteminizin kablolamasını değiştirmeden mevcut kameralarınızı AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazının da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirmesi yeterlidir. Bu nedenle mevcut güvenlik sisteminizin AHD teknolojisine geçirilmesi oldukça düşük maliyetlerle gerçekleştirilmektedir.

 

 

AHD-Kamera-Nedir-Nasıl-Çalışır-metin-içi

AHD-Kamera-https://guvenlikkameraservis.com/wp-content/uploads/2019/07/AHD-Kamera-Nedir-Nasıl-Çalışır-metin-içi.jpgNedir-Nasıl-Çalışır-metin-içi

 

AHD kamera analog kamera görüntü kalitesini HD düzeye çıkmış şeklidir Aslında çok eski bir görüntü teknolojisidir sadece çözünürlüğü yükselmiştir.
2 megapiksel bira ahd kamera 2 megapiksel bir ip kamera kadar net değildir ama görüntü kalitesi yakındır.
Biz bu kameraları akılsız kameralar diyoruz Bu kayaların geçmişlerine de üstündeki küçük bir joystick yardımıyla birçok ayar yapılmaktadır.
Ancak kendi üstünden şifreleme yapılamaz.

 

Her birine bir kablo bağlanmalı ve bu kablolar merkezdeki kayıt cihazına toplanmalıdır.
Kameraların üstünden şifre verilemez yetkilendirme yapılamaz ip kameralarda olan birçok özellik bu kameralarda yoktur.
Nispeten ayarlaması daha kolay kabloyu tak görüntü gelsin diye düşünülen kameralardır.
AHD kameralarında birçok çeşidi birçok çözünürlüğü vardır bunları diğer yazılarımızda bulacaksınız çözünürlüklerine göre ahd kameralar veya analog tabanlı kameralar diye yazılarımızı takip edin.

18 Temmuz 2019
423 kez görüntülendi
Call Now Button
%d blogcu bunu beğendi: